PANZER SRAZ - květen 2009

29.- 31.května 2009

Skoro jako za starých časů jsme další sraz uspořádali tři měsíce od předchozího. Bylo to ale dáno víc tím, že se blíží léto a s ním malá možnost najít společný volný víkend. I takhle ze srazu nakonec vypadl Jalunda s Kajikem (u Kájika první absence za těch už víc jak deset let, co srazy pořádáme), kterým do toho nakonec něco vlezlo a nemohli přijet.
Sešli jsme se opět v Mukařově, kde už jsme skoro jako doma, podobně jako před lety v Domažlicích. Ještě jedna zmínka o letech, historii a o tom jak stárnete a s reportem končim :o)


Sestava praporu

Matto
Zdenec
Mpmv
PvP
Arkady
Beren
Pupca
Milan

Posledně se docela osvědčil systém navázání několika menších dějových scénářů do jedné "kampaně" a tak jsme se toho přidrželi (a Arakdy připravil utilitlu na přenášení ztrát z bitvy do bitvy ... vlastně už tak simulujeme původní kampaně v CS). Kampaň jsem tentokrát zasadil do období Zimní války, kdy se malá, ale statečná armáda Finska postavila na odpor svému nenažranému ruskému sousedovi ...

A protože nám kampaň odsejpala, stihnul Arkady ještě spíchnout experimentální scénář z Afriky (vedl se spor na téma assaulty tanků a tak jsme to prostě vyzkoušeli). Scénář se povedl, byl hodně o menévrování a zvítězili samozřejmě ti lepší z nás ... a ti co měli lepší výzbroj :o)

V neděli jsme ještě začali a téměř dohráli malý scénář z roku 1945, kde jsem použil několik méně známých kousků výzbroje obou stran. Scénář nakonec skončil konstatováním, že to je nevyrovnané ... prostě jako vždy :o) Nicméně opět se nám podařilo odehrát poměrně velké množství tahů a prostopje byly vskutku minimální. Trháme rekordy, plán plníme na 150% ... jen tak dál :o) No a v mezidobích jsme ještě stíhali hrát Memoir 44 a DoD ...