PANZER SRAZ - únor 2009

13-15.února 2008

Zimní sraz se vrátil zpět do Mukařova, kde už je základna vyzkoušená a osvědčená. Navíc se tam zlepšil i signál, což přineslo nejen možnost telefonování, ale i připojení na internet.
Hlavní náplní srazu byl tentokrát zase experiment: dějová kampaň aneb propojení několika menších dějových scénářů. Cíl byl jasný, získat menší scénáře pro rychlejší hru a zároveň udržet vývoj a děj. Vzhledem k tomu, že jsme odehráli připravené tři scénáře kampaně a pak dali ještě jeden samostatný scénář od Arkadyho, lze říct, že experiment byl velmi úspěšný. Aneb tolik tahů jsme na srazu snad ještě neodehráli, krom poměrně krátkých pauz a spánku jsme hráli prakticky pořád CSka ...


Sestava praporu

Matto
Kajik
Zdenec
Mpmv
Jalunda
Hanyz
Arkady
PvP
Beren
Pupca
Milan

Hlavní princip kampaně spočíval v možnosti přenést jednotky z jednoho scénáře do druhého, což bylo možné, díky utilitce, kterou Arkady narychlo spíchnul. A tak jsme začali vyloděním v Alžíru (Operace Torch), pokračovali útokem na přístav Bone v severním Tunisku a pak se nakonec vrhli do pokusu o průlom na Tebourbu přes "Longstop Hill". Hráli jsme 3 za Osu vs 4+4 za Spojence, přičemž jednotky se přenášely jen spojencům ... Detaily viz report.

Posledním scénářem byl Arkadyho scénář ze zimního Východního Pruska 1944. Hráli jsme 6 rusů na 5 němců a dopadlo to zcela historicky ... rusové nás rozebrali na prvočinitele aneb ruské T-34/85 byly na sněhu zcela nepolapitelné ... detaily viz Hanyzův report.

Bitva ve vesnici
Na jihu se prakticky celou dobu bojovalo v rozsáhlém městečku a to na mininální vzdálenost

Arkady v problémech
Na severu naopak úder dopadl na dopředu vysunutého Arkadyho, který se už nestačil spořádaně stáhnout

Další náplní se pak už "tradičně" stal Memoir. Měli jsme s sebou sice dvě hry, ale hrálo se nakonec jen na jedné, kde se nás pár prostřídalo. Posledním hitem pak bylo "honění trpaslíků", které provozovali Kajik s Mpmv pod přísným dozorem Zdence ... :o)

A pár ilustračních fotek od Berena:

Fotky ze srazu

Fotky ze srazu

Fotky ze srazu