PANZER SRAZ - Říjen 2018

19 - 21.října 2018

Říjnový sraz se stává pomalu tradicí, je ve vhodném čase někdy mezi létem a vánocemi ... Sejít jsme se měli tentokrát v "plném" počtu 8, nicméně Pupču těsně před srazem napadl nějaký morybundus a tak ve stavu Disrupted zůstal doma (a místo něj se k nám do lodí připojil z domova Hanyz). Já jsem sice vyráběl scénář pro 8, ale nějak jsem se zafixoval na šesti ... viz můj příspěvek z AXka:
Už nějak stárnu a blbnu ... včera jsem dělal na scénáři a Klementýna se zajímala, co to tam vymýšlím, tak jsem jí vysvětloval, že pro vás dělám takovou bojovku a jak to mám rozmyšlené ... chvilku mě poslouchala a pak povídá: a když si říkal, že vás bude osm a dva se budete bránit a čtyři na vás budou útočit, co budou dělat zbývající dva? Tak jsem si dal panáka, poslal jí spát a začal to předělávat ... ach jo
Takže nakonec v sedmi. Průběh byl taky už skoro tradiční, v pátek každý hrál co chtěl i když nakonec se to zvrhlo v Halloweenskou misi v lodích, kdy jsme se snažili za skoro každou cenu získat 5 hvězdiček ... což se nám nakonec úspěšně nepovedlo. V sobotu jsme hráli většinu dne scénář a večer se vypravili do nedaleké indické restaurace, kde nám chtěl Arkady ukázat, že se nebojí pálivého indického jídla a celý spocený, škytající a ne moc zdavě vypadající se potácel mezi životem a smrtí. No a v neděli byla opět volná zábava (Mount&Blade, lodě, Frostpunk ...)


Sestava praporu

Matto
Mpmv
Arkady
Kajik
PvP
Zdenec
Beren

Vzpomínky komisaře Van-Dam na začátek války

Nanchang.bmp, 32kB

Původně jsme plánoval sepsat zase jednou report ve stylu "Můj milý deníčku" a začátek je zde, ale pak mi nějak došla inspirace, text mám stále rozepsaný a nečekám, že bych jej někdy dokončil. Tak si počtěte alespoň ten kousek ... :o)

Sestaveno z hlášení dnes všemi známeho komisaře Van-Dam, který v mládí jako agent vznikající komunistické strany Číny sloužil ve štábu XIII.sboru nacionalistické armády Kuomintangu. Sbor byl tehdy, v prosinci 1937, rozložen v okolí města Nanchang a bránil ofenzívě japonských armád v získání tohoto strategicky důležitého přístavu. Komisař sloužil ve štábu sboru a až do svého zranění a zajetí japonskou armádou pečlivě zapisoval postup prohnilých kapitalistických důstojníků čínské armády generála Mat-to a generála Z-Denece. Výběr z dochovaných hlášení:

Soudruzi, obě divize sboru, pobřežní jednotky i zmobilizované jednotky domobrany, byly na útok dobře připraveny, tím spíš, že divize měly v záloze každá i tankový prapor z kapitalistické ciziny. První útoky postupujícího nepřítele byly také ve většině případů zachyceny už na čáře dotyku a obzvláště na přímořské straně fronty byl nepřítel zcela demoralizován neúspěchem svého útoku. Nicméně pak jsem byl svědkem neuvěřitelné situace, kdy se generálové Mat-to a Z-Denec začali trumfovat v tvrzeních a neprůchodnosti své vybudované obrany a nakonec nařídili zasypat část zákopů a spokojit se jen s okopy, které "přece musí podřadné japonce zastavit také" ... ach jaký omyl těchto buržoazních přisluhovačů, myslících jen na svou hrdost a slávu a ne na nebohé vojíny dělnického a rolnického původu. Obrana náhle polevila a nepřítel se začal valit do hloubky našich postavení.

Naštěstí naši uvědomělí rolníci bránící se na úzké frontě záplavě nepřítele brzy pochopili, že padnout za vlast pod vedením buržoazních důstojníků není hodné komunisty a po krátkém odporu se vzdali. Na druhém křídle se nepřítel také začal prudce prodírat vpřed a vedení XIII.sboru nacionalistické armády Kuomintangu začalo pošilhávat (více než obvykle) po posilách, které zatím stály v zázemí fronty.

Boje se mezitím rozšířily až směrem k mostům spojujícím oba břehy a do boje byly nasazeny džunky osazené kulomety a hlídkové dělové čluny. Palebnou podporu jim poskytl i obrněný vlak operující po celé délce trati (japonský obrněný vlak, který se několikrát pokusil zapojit do bojů, byl vždy našemi chrabrými partyzány zahnán zpět a kdyby dostali nafasované sochory, jistě by i poškodili trať a nepřátelský vlak by se pak nemohl zúčastnit finálních bojů v okolí ...Nanchang01.jpg, 395kB
Kajik postupuje k mým předsunutým pozicím ...

Nanchang02.jpg, 345kB
První obklíčené jednotky ve středu fronty (útočí Beren s PvP)

Nanchang03.jpg, 218kB
Mpmv se snaží probojovat přes hřeben

Nanchang05.jpg, 220kB
Arkady drtí Zdenkovu předsunutou obranu

Nanchang06.jpg, 158kB
Mpmv s Kajikem uvádí v chaos mou hlavní linii obrany.

Nanchang07.jpg, 286kB
Finále u Zdenka, poslední jednotky před řekou kapitulují ...

Nanchang08.jpg, 253kB
PvP s Berenem ne moc důrazně a o to víc se ztrátami postupují skrz naši obranu ve středu mapy

Nanchang11.jpg, 164kB
Arkadyho paragáni obsazují poloostrov a guvernérův dům. Pobřežní baterie odolává.

Nanchang14.jpg, 40kB
Jump mapa oblasti bojů (pohled z čínské strany). Vlevo Matto, vpravo Zdenec, vlevo je dobře vidět útok Mpmv a Kajika, kteří za podpory paragánů (kteří proti všem pravidlům vdušného výsadku seskočili nad zcela nevhodným terénem) prošli lesnatým terénem a dostali se do boku mé obrany. Vpravo bojuje Zdenek s Arkadym na planině, kde oba prakticky vykrvácí.

Nanchang15.jpg, 195kB
Toto byl můj čínský Stalingrad. Zpět ani krok, paragány PvP a Berena z týlu jsem vyhnal, ale úspěšně zdželi mé zálohy a o město se tak vedl dlouhý a krvavý boj ...

Nanchang17.jpg, 249kB
Zdenkovo a Arkadyho bitevní pole. Výsledek nerozhodný, oba ztratili možnost jakékoliv ofenzivní akce.

Nanchang19.jpg, 205kB
Úzkým průchodem se nakonec podařilo protáhnout vetší část jendotek a boj ještě chvilku pokračoval v okolí nádraží a směrem k pláži ... nicméně už bylo rozhodnuto ...