PANZER SRAZ - Listopad 2014

14 - 16.listopadu 2014

Vždy po srazu si pln nadšení říkám, že rychle a ještě za čerstva napíšu report, pořádně se na něm vyřádím a třeba si i něco připravím na další sraz. V té dlouhé historii srazů se mi to takhle i několikrát povedlo, ale opravdu jen několikrát. Takže už se blíží další sraz a mě tlačí svědomí natolik (to že mě tlačí běžně si už ani nepřipouštím), že report z posledního srazu napíšu, ale bude to zase stručné, protože stárnu a už si nic nepamatuju :o)
Mno sešlo se nás deset a byli jsme už opět tradičně v sokolovně v Radotíně. Tentokrát se to obešlo bez divokých přídavných akcí, i když párkrát se na nás přišly podívat nějaké cvičenky pod zákonem a občas nějaká jejich maminka daleko za zákonem, aby si ověřila, že neděláme nic protizákoného. Což samozřejmě ověřit nemohla a tak jen zpravidla zase rychle zavřela dveře a pomyslela si něco o starých prdlých páprdech:


Sestava praporu

Matto
Mpmv
Kajik
Zdenec
Jalunda
Arkady
PvP
Beren
Milan
Pupca

Jak napsal po srazu MPMV: "Scénáře byly HODNĚ povedené. Na můj vkus jsme hráli trochu moc CS a trochu málo jsem s vámi pokecal a zahrál něco jinýho ...", scénáře se povedly. Tedy ty moje, ten Arkadyho stál za prd, protože jsem zase prohrál :o) Nicméně bojoval jsem tak zuřivě, na několika částech mapy současně a tak marně, že jsem z něj neudělal ani jeden screenshot. A tak si společně vybavme poušt, kaktusy, hromady britských tanků bez možnosti střílet na měkké cíle a rozesmáté obsluhy německých protitankových děl. Arkady nám prostě předvedl, že lze udělat scénář, kde pěchota v poušti rozdrtí několik tankových brigád a ještě obsadí jejich VP. To že Němci v závěru dostali ještě tankovovu podporu byla už jen finální rána britské morálce a urychlení finální likvidace zbytků britských brigád. Každopádně zkusili jsme si jednu z verzí scénáře "stanovte si vlastní VP", v tomto případě volbou z několika, kdy nepřátelská strana netuší, který jste si vybrali a tak všichni brání a útočí na vše. Každopádně to bylo netradiční a zahráli jsme si pěkně.

První z mých scénářů byl "klasický" všichni proti dvěma (já a Arkady), kdy se tlupa zoufalých Němců na Východní frontě vrhne ven z obklíčení rudochy. Snaží se probít skrz ke svým a v zádech jim zatím postupně sílí dunění stovek tanků Rudé Armády. Tady se nám povedlo načasování a hrálo se do poslední chvíle, kdy se nakonec několik šťastlivců zachránilo. Zbytek byl rozdrcen pásy našich ocelových monster ... no prostě i naše "prohrávající" strana si to trochu užila.

zhorino03.gif, 614kB
Na jižní části fronty se velmi usilovně bojovalo o městečko Zhorino. To nejprve drželi Rusové a Němci je z města po těžkých bojích vyhnali a pak se v něm naopak zuřivě bránil zadní voj před dotírajícími tanky nepřítele.

zhorino05.gif, 454kB
Na severu se nopak ruská obrana skládala z lineární linie bez patřičné hloubky, kterou Němci metodicky likvidovali a pomalu, ale jistě postupovali na východ, vstříc spáse.

zhorino06.gif, 510kB
Pak už se ale kotlina zaplnila mými tanky a co neuteklo, bylo zničeno, rozdrceno, zajato. Každopádně čelo německých sil mezitím dorazilo k frontové linii, prostřílelo se skrz a část sil tak byla zachráněna.

zhorino08.gif, 622kB
Na jihu přálo Němcům štěstí, Áda naštěstí netrval na tom, že jeho chrabrá armáda musí přeletět celou mapu a VP jsme posunuli blíž, čímž se povedl průlom i zde a pár šťastných si tak zachovalo sílu i do dalších bojů ...

Pak přišel na řadu můj experiment s volbou VP. Vzhledem k populárnímu 100.výročí zahájení První světové války jsem sáhnul do staršího orgu, který docela dobře simuluje pěší jednotky WWI a je současně poměrně vyvážen. A na malém prostoru jsme proti sobě vyslali 5 neúplných pluků blátošlapů na každé straně. K tomu trochu děl a kulometů a na klasický WWI deadlock bylo zaděláno. K tomu jsem přihodil pravidla o volbě VP a jejich hodnotě a každé šesté kolo jsme si mohli vybrat, jestli budeme útočit, či se bránit a o které VP se bude opravdu bojovat a které zůstanou nepovšimnuty. Fungovalo to překvapivě dobře a o zábavu a masakr bylo postaráno ...

wwi01.gif, 506kB
Hned na začátku vypukly krvavé boje o více či méně strategiká místa na frontové linii. Velmi rychle jsme zjistili, že kdo útočí, tak si zpravidla naběhne, je vytlačen, couvne a začne se bránit. Pak zaútočí druhá strana a situace se opakuje. Tady já a Beren za Brity, proti nám Arkady a Milan.

wwi05.gif, 635kB
Některé mnísta byla prostě nedobytná. V tomto statku nebyl VP snad ani jednou, ale vždy byl někde poblíž anebo výhled z něj blokoval postup a tak se o něj bojovalo hned několikrát. Tady se o něj marně pokouším já, v obraně je zalehnutý Kajik.

wwi06.gif, 641kB
Obě strany se několikrát pokusy "zneužít" pravidla o umístění VP a tak se občas dostaly do odlehlejších částí mapy, jako třeba zde. Nakonec tento VP nasál k sobě Jalundu, částečně Pupču i PvP a na sruhé straně Zdenka a Mpmv. Němci měli štěstí, v posledním kole druhé šestky vystříleli uličku a VP obsadili, což jim dalo velký bodový náskok.

wwi07.gif, 443kB
Ve třetím kole umísťování VP se nám sice na krátko podařilo obsadit útočný VP, ale udržet jej nebylo možné. Arkady Berena do vesnice nepustil a moje jednotky vykrvácely pod palbou Milanových kulometů.

wwi10.gif, 506kB
Nicméně hlavní boje se vlastně vedly o hřeben ve středu mapy (statek se sady byl na jeho jihozápadním konci), přes který několikrát útočil Pupča a z jedné strany jsem se mu pokoučel pomoct já a z druhé Jalunda s Pvp, ale obrana Zdenka, Mpmv a Kajika byla nezničitelná a vítězství jsme už na svou stranu nestrhli. Každopádně povedlo se řádně rozbombardovat celou krajinu a naše jednotky téměř vyhladit ... byla to super bitka a pěkně jsme s ní sraz zakončili.

Honza si sice stěžoval, že jsme hráli zase hlavně CS, ale i na ostatní se dostalo. Klasicky se hrál World of Tanks, já s Honzou jsme v betě World of Battleships a tak jsme zkoušeli i ty a pak tradičně kdo co měl a na co měl chuť.

1397558406_nagato.jpg, 45kB