PANZER SRAZ - Únor 2013

22.- 24.února 2013

Report z únorového srazu mi zcela utekl, píši jej až před vánocemi. Takže jen stručně. Místo již tradičně zajistil Milan a byla to opět školka v Radotíně. Bylo nádherné počasí plné padajícho sněhu, druhý den jsme místo aut našli jen větší hromady. Brodit se kamkoliv bylo skoro nemožné. Ještě štěstí, že jsme mohli zalézt zpět a hrát a hrát a hrát. Naštěstí v něděli nastala obleva a tak jsme se nakonec i proházeli domů ...


Sestava praporu

Matto
Mpmv
Kajik
Milan
Arkady
Zdenec
PvP
Pupca
Beren
Jalunda

Pro CSka jsme měli připravené tři scénáře. Jeden přivezl Arkady a byl to tradiční meeting dvou vyrovnaných skupin, relativně jako vždy. Zasazen byl do bitvy u Jelni na podzim 1941 a docela se povedl, řezali jsme se úspěšně skoro až do konce. Arkady experimentoval s přenášením VP dle vývoje scénáře, což mělo něco do sebe a byl to takový kompromis mezi dějovým scénářem a klasickým předpřipraveným scénářem.
Dalším scénářem byl můj experiment v podobě dějového scénáře "všichni proti dvěma", ale tentoktár s tím, že útočící stranou jsem byl já se Zdenkem. V hypotetickém scénáři z roku 1942 se dle pana Drnka ruské hordy valily Polskem a německé jednotky se je zuřivou obranou snažily zastavit. Dostali jsme se se Zdenkem téměř nevysychající zdroj lehkých ruských tanků, pěchoty a pár kusů těžších strojů a cílem bylo prodrat se hlava nehlava na poměrně velké mapě první obrannou linií nepřítele a pak případně i druhou. Záměr vyšel téměř dokonale, první linii jsme z větší části smetli, což většinu hrající za Němce příliš nenadchlo, ale pak se ukázalo, že i ruskému parnímu válci může dojít dech a byli jsme postupně zastaveni a masakrováni, což už zase všechny bavilo :o)
Třetí na programu byl scénář z Itálie, kde se v roce 1944 měl konat německý protiútok na frontě severovýdhodně od Říma. V našem podáním mělo jít o průnik německých kamfgruppen přes hřeben hor do údolí města Surezil, kde byl jeden z hlavních skladů britské 8.armády ...

Úvodní krvavé boje

Úvodní krvavé boje na hřebenech

Pohled na část linie

Pohled na linii na hřebenech. Terén byl složitý ...

Neviditelné Churchilly

Zdenek se ukázal nejen jako mistr obkličování, ale i jako mistr kamufláže. Tyto dvě čety Churchillů dokázal skrýt na otevřené pláni tak důkladně, že o nich nepřítel nevěděl ani když stál na vedlejším hexu !!!

Závěr bojů v Surezilu

Nepřítel uspěl, nakonec se prodral k cílovému městu ze všech stran a v předposledním kole byl Surezil obsazen ...