PANZER SRAZ - říjen 2009

16.- 18.října 2009

Podzimní sraz vypadal ohrožen volbami a kdo víc čím ještě a protože jsme se shodli nakonec jen na jednom termínu, byla vlastně klika, že to vyšlo. Nemohl bohužel přijet Beren a na poslední chvíli vypadl i Hanyz a Blackdog, který měl jet poprvé. Nicméně vyšlo to, sešli jsme se a sraz se povedl ...
Sešli jsme se opět v Mukařově a i když celou republiku překvapila sněhová nadílka, v Mukařově tentokrát závěje nebyly a celý víkend krásně pršelo.


Sestava praporu

Matto
Zdenec
Mpmv
Kajik
PvP
Arkady
Jalunda
Pupca
Milan

Opět jsem se pokusil postavit dějovou kampaň ne na jednom velkém scénáři, ale na sadě menších. Nicméně měl jsem tentokrát nějak málo času na přípravu a tak jsem sáhl po jedné velké mapě, kde se měly všechny tři scénáře odehrávat. Mělo to svou výhodu, bohužel i nevýhodu.
Náplní kampaně byla má oblíbená operace Market-Garden, resp. její hrot v podobě britské 1.výsadkové divize bojující u Arnhemu. Měl jsem představu těžké kampaně, která se bude blížit té historické a dá hráčům naplno okusit frustraci britských paragánů potýkajících se s elitou německých sil. To se mi bohužel povedlo až příliš dobře, spojencům se nedařilo, boje v zástavbě, které bylo na mapě víc než obvykle, byly zdlouhavé a nedynamické a každé zjevení německého tanku znamenalo úpadek morálky bez snahy to nějak řešit. A tak žádné velké nadšení nepanovalo a odehrávalo se nakonec víc z povinnosti ... příště hold něco lehčího.

oesterbeek.jpg, 134 kB
Boje v Oesterbeeku

Posledně se docela povedl africký meeting a tak se Arkady pokusil dobalancovat org a zahráli jsme to na jiné mapě znova. Jako velitel spojenců jsem ale udělal asi zásadní chybu, kdy jsem chtěl udělat silný střed, kam jsem dal sebe, Zdenka a Kajika a na křídlech nechal Milana a PvP, kteří jsou v manévru pomalejší. To se bohužel ukázalo jako zásadní, když nám hned první tah soupeře změnil plány. Resp. měl jsem možná trvat na původním. Takhle to měli němci snadné, stačilo neudělat chybu a držet si nás trochu od těla a využít tak svých lepších děl. A tak něž dopadl úder levého křídla kde byl PvP a Kajik na Arkadyho a zcela ho zničil, prorazily hlavní síly nepřítele naším středem, kde jsme se přesile prostě nedokázali obránit. Nakonec nás němci rozsekli na dva kusy a scénář jsme zastavili (i když Milan ještě chvilku tvrdošíjně za ústupu bojoval než se zcela stáhnul z mapy).

Na srazu se nám objevila další deskovka, můj podzimní hit Napoleon Triumph. Hráli jsme s Arkadym nakonec tři bitvy za komentářů anebo alespoň přihlížení ostatních. Na druhém konci místnosti se stejně urputně válčilo v Memoiru.
Zapili jsme Honzův dům a syna, Jalunda se opět kamarádil s Herr Becherem, zahráli jsme DoDa, někteří viděli i několik filmů a klasicky jsme se pohádali nad scénáři ... prostě sraz jak má být :o)

Milanovo video ze srazu
Milanovo video ze srazu (73MB)